Romantický hotel v Praze Clementin Old Town se nachází přímo v samém srdci historického centra Prahy, mezi Staroměstským náměstím a Karlovým mostem. Kuriozitou je minimální šířka domu (3,28 m), činící z něj nejužší dochovaný dům v Praze.
Vybavení hotelu Clementin Praha Staré Město:
- 9 pokojů
- Celková kapacita hotelu je 20 lůžek
- Hotel je vhodný pro rodiny s dětmi
- Wi-Fi připojení zdarma v celém hotelu
- Možnost parkování v podzemních garážích Rudolfínum – cca 300m za poplatek 24,- €/den
Hotel Clementin - vybavení pokojů:
- Koupelna (vlastní příslušenství - sprcha nebo vana, WC)
- Televize se satelitním příjmem
- Telefon
- Vysoušeč vlasů
- Pokojový trezor zdarma
- Minibar
- Potřeby pro přípravu kávy a čaje
- Šicí potřeby (v ceně)
- Toaletní potřeby zdarma
- Klimatizace
Služby v hotelu Clementin Old Town:
- Recepce
- Zajištění polopenze nebo plné penze pro skupiny
- Taxi, dopravní služby
- Směnárna
- Prodej okružních jízd a výletů
- Praní a žehlení prádla na požádání
- Úschova cenností (trezor) zdarma
- Tramvajová zastávka 200m od hotelu
- Zastávka metra 300m od hotelu
- Možnost platby kreditní kartou
- Zvířata povolena (v ceně)
- Nejbližší zastávka metra a tramvaje – 5 minuta chůze
- Snídaně formou teplého bufetu v ceně zahrnuje: teplé uzeniny, bohatá nabídka sýrů, studených uzenin a pečiva, zelenina, cereálie (musli, corn flakes), kompoty a ovoce, juice, perlivá a neperlivá voda, káva, čaj, mléko, vejce dle Vašeho přání (míchaná, volská oka, vařená)
Historie:
Dům Čp.176/4 U Panny Marie z roku kolem 1360 ( později zvaný také „ U Naší milé Paní“) je velice úzký ( 3,28 metru!), dvouosý, třípatrový dům, zasazený do křivolaké Seminářské ulice - tato nepravidelnost ukazuje na velmi starý původ ulice a objektů v něm umístěných.
Stavební historie domu je nejasná, dispozice městiště však naznačuje, že vznikl dodatečným rozdělením většího sousedního objektu. Dnešní podoba exteriéru i interiéru je výsledkem novodobé úpravy pozdně klasicistní fasády. Nejstarší částí domu je gotický sklep s nezvykle masivní zdí, kde se taktéž zachoval zbytek kamenné, nepochybně středověké klenby. Do roku 1433 byl dům zřejmě součástí sousedního Čp.175, s nímž pravděpodobně souvisely sklepní prostory. Nelze vyloučit, že až v 16.století došlo k zastavění průčelní části do Seminářské ulice, kde dříve byla zřejmě soutka. Po opětovném spojení s Čp.175 získal dům roku 1627 shodnou fasádu. Renesanční výstavbě odpovídá také přesah patra nad přízemím. Asi až v 17.nebo na samém počátku 18.století, došlo k úplnému osamostatnění a další přestavbě. Tehdy byl zřejmě objekt zvýšen o 3.patro. Vstup do domu rámuje pískovcový barokní stuhový portál s nadsvětlíkem.